رنگ آمیزی و نقاشی فضای بیرونی منزل و ساختمان

چطور و چگونه فضای بیرونی خانه را خود را نقاشی کنیم؟

آيا تصور میكنيد كه نقاشی فضاي بيرونی خانه به سادگی زدن چند لايه رنگ بر ديوار و منتظر ماندن برای خشك شدن آن است؟!

شايد تصور شما تا حدودی درست باشد، اما در اين خصوص نكاتی وجود دارد كه رعايت آن‌ها نقاشی را آسان‌تر میكند و باعث میشود نتيجه كار تا حد زيادي حرفه‌ای و بدون نقص به نظر برسد.

نقاشی نمای بیرونی ساختمان

وسايل مورد نياز:

قلم‌موي رنگ با كيفيت بالا

سنباده

رنگ و بتونه

پوشش پلاستيكی

 

قدم اول

مواد و وسايل با كيفيت خريداری كنيد. اكثر افراد سعی مي‌كنند با خريد قلم‌موها و لوازم اوليه ارزان‌تر در هزينه‌ها صرفه‌جويی كنند. در حقيقت به اندازه پولي كه مي‌پردازيد ميزان كيفيت و مرغوب بودن وسيله خريداري شده را تضمين مي‌كنيد. توصيه مي‌كنيم براي خريد قلم موی رنگ، حساسيت به خرج ندهيد و مرغوب‌ترين آن را تهيه كنيد (يك عدد بزرگ برای سطوح و يك عدد كوچك براي گوشه‌ها). قول می دهيم كه ضرر نخواهيد كرد، زيرا هم میتوانيد آن قلم‌موها را مدت‌ها استفاده كنيد و هم كار با قلم‌موی با كيفيت بسيار آسان‌تر و لذت‌بخش است.

 

قدم دوم

سبك و نوع نقاشي خود را تعيين كنيد. دو نوع نقاشي وجود دارد؛ نقاشی پايه آب و نقاشي رنگ روغن

 

قدم سوم

رنگ قوطی ها را با هم مخلوط كنيد. زيرا ممكن است در 10 قوطی رنگ كه همگي يك كد دارند و هم‌رنگ اند، مقداري تفاوت هم وجود داشته باشد. اين تفاوت هرچند كم و جرئی است، اما باز هم در نهايت پس از اتمام كار ناهماهنگ بودن رنگ‌ها و تفاوت‌ احساس می شود.

 

قدم چهارم

هنگام سنباده كشيدن ديوارها، ابتدا پوشش پلاستيكی را روي زمين پهن كنيد تا مشكل تميز كردن كف و پاك كردن رنگ‌های چكيده شده را نداشته باشيد.

 

قدم پنجم

آزادانه و بدون محدوديت از بتونه استفاده كنيد. اگر زيرسازی و بتونه‌كشی كار به خوبي انجام شود، به رنگ كمتری نياز خواهيد داشت و بسيار به صرفه است. پس از بتونه‌كاری اجازه دهيد 24 تا 36 ساعت بگذرد تا بتونه‌ها كاملا خشك شوند.

حال به رنگ آمیزی بپردازید و لایه های رنگ را با قلمو روی هم قرار دهید. هنگام استفاده از نردبان مراقب خود باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *